1 Temmuz 2012 Pazar

BAL HASATINA HAZIRLIKLAR

Kestaneden ve ıhlamurdan nektar kesilince bu hafta sonu arıların yeri daha çiçekli bir bölgeye götürülerek değiştirildi,kısmet olursa burada kestane balı hasatı yapılacak.


Bu bölgede bolca bulunan ismini bilmediğim bir çiçekte dört  arıyı resimleyebildim.Arılarımı kestane için götürdüğüm bursa karacabey kuşunlu köyünde kestane fidanı üreticisinden  bir arkadaşım için italyan cinsi iki adet tüplü kestane fidanı aldım.


Arılarımın yakınında bulunan izmirli bir arıcının kendi üretimi strafor kovanlarını inceleme fısatım oldu çok ilginç fikirler geliştirmiş üst resimde kovanın tabanında merdiven şeklindeki parçanın iki yanında şerbetlik bulunuyor sağ tarafında kapalı hali sol tarafında açık hali görülmekte.5 çıtalık bir strafor kovan yada rüşet.

7 yorum:

Mehmet Yüksel dedi ki...

Serdar kardeş selamlar,
yeni yerin hayırlı olsun,hasatında inşallah bereketli geçer.
Kestaneleri alacak olan arkadaşın çok şanslı kendisini tebrik ederim,kestaneler büyüdüklerinde inşallah bizlerde tadına bakma şansı bulabiliriz :)

Hayırlı sezonlar,Selamlar.

MUHTEŞEM TURUNÇ dedi ki...

Serdar kardeşim bal hasadın bereketli olsun ağzı tadıyla yersin inşallah. Strafor ruşet güzel olmuş. Kargalar ve fareler o arıcı sayesinde aç kalmazlar. Sağlıcakla kal.

SERDAR ÖZHAN dedi ki...

Mehmet abi sağolasın,inşallah abi hep beraber bakarız tadına.sağlıcakla kal abi.

Muhteşem abi sağolasın,strafor rüşette fare ve karga sorunu olduğunu bilmiyorum kendisi ile görüşmedim ama straforları fabraksında özel bastırıyormuş,kovanların altı galvaniz sacla kaplanmış onu resimlemeyi unutmuşum,sağlıcakla kal abi.

Mirili dedi ki...

Serdar abi inşallah arıların sana istediğinden fazlasını verecekler umutluyum.

Kestanecinin adresini alalımda aşı kalemi isteriz :)

Hayırlı günler...

SERDAR ÖZHAN dedi ki...

Fatih abi inşallah diyelim,kestanecinin adresi belli isteriz abi,sağlıcakla kal.

ALİ TÜRK dedi ki...

Serdar her şey gönlünce olsun sağlıcakla kal.

SERDAR ÖZHAN dedi ki...

Ali abi çok teşekkür ederim,sağlıcakla kal abi.