24 Nisan 2012 Salı

TERASTA İŞLER YOLUNDA


Terastaki ana arı yetiştirme kutusu sıkışınca boş yerine petek indirmiş,bende gereğini yapıp yan tarafına 5 çerçevesi ile böldüm.


kendi yaptığı ana memelerini bozmuştum iki gün sonra gene ana memesi yapmışlar bende birini içinden sütünü alıp bir tane yüzüğe f1 den tıransfer yaptım diğer memenin içindeki larvayı atıp gene f1 den larva verdim her iki transferde tuttu.Nisan başında f1 e katını verdim kata arının çıktığı ve ananın yumurta attığı görüldü.

katta bulunan yemliğin altına petek örülmeye başlanmış ve ikinci tur erkek yumurtaları atılmış durumda bundan benim çıkardığım sonuç kovanda işler yolunda devam ediyor.

5 yorum:

yusuf şimşak dedi ki...

SLM...

Serdar Bey.

Katta katlı kovan:)

Kulağa doğrusu çok hoş geliyor.

Ana üretimine start vermişsin ,hayırlı olsun.

SLM ve Muhabbetle...

Mirili dedi ki...

Abi hayırlı olsun,

Sizin oralarda kaçak kat operasyonları yok galiba :)

bereketli sezonlar dilerim...

SERDAR ÖZHAN dedi ki...

Aleyküm selam Yusuf bey

Evet katlı kovan kulağa hoşgeliyor amacımızda bu değilmi zaten,ana üretimine mecburen başladım ana üretim kutusu sıkıştı bende bölmek zorunda kaldım,sağlıcakla kalın.

Fatih abi ne kaçağı bu işte kat vermemek kötü yada verememek:)seninde sezonun bereketli olsun,sağlıcakla kal.

ALİ TÜRK dedi ki...

Srdar sen benim için numunesin::))
Bir ana arıyı kabul ettirip, arılığın tamamını bu arının kızlarından oluşturmana hayranım, neçe arıcıyım diyenler ne çuvalladı, bir bilsen.
Sağlıcakla kal.

SERDAR ÖZHAN dedi ki...

Ali abi sağolasın,bir işi doğru yaptınmı oluyor abi kendi hatasını görmeyip analara bahane bulmak çamur atmak kolay olanı,sağlıcakla kal abi.